W sobotę, 26 września br., Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk weźmie udział w gali finałowej kończącej XIII edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”, która odbędzie się w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

 

Podczas uroczystości zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Minister Kasprzyk wręczy nagrody zwycięzcom, a także uhonoruje medalami „Pro Patria” kilkunastu nauczycieli, którzy od szeregu lat przygotowują młodzież do startu w Olimpiadzie. Planowane jest przemówienie Szefa UdSKiOR.

 

26 września 2020 r., Sulejówek

            godz. 10:00 – Muzeum Józefa Piłsudskiego, al. Piłsudskiego 29.

 

--

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” to olimpiada tematyczna adresowana do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów. Olimpiada jest rozgrywana w trzech etapach od listopada do czerwca, a jej zwieńczeniem są zawody finałowe w Warszawie, którym towarzyszą atrakcje dla uczestników i ich opiekunów. Zwycięzcy rywalizacji otrzymują cenne nagrody oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wybranych uniwersytetach.

 

Organizatorami Olimpiady są: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.