Na kieleckiej Bukówce 21 czerwca 2017 roku odbyły się uroczystości Święta Pułkowego „Czwartaków”. W uroczystości zorganizowanej przez Stowarzyszenie Żołnierzy i Sympatyków 4. Pułku w Kielcach wziął w udział p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach płk dypl. Wiesław Mitkowski, a także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, kombatanci oraz młodzież ze szkoły, której patronem jest 4. Pułk Piechoty Legionów.
Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona przez ks. płk. Grzegorza Kamińskiego w intencji żołnierzy oraz ich rodzin przy historycznej kapliczce z 1936 roku, znajdującej się na terenie dawnych koszar w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.
Jan Józef Kasprzyk podkreślił, że ta wyjątkowa uroczystość buduje moc i dumę Rzeczpospolitej. Przypomniał, że dokładnie 100 lat temu w 1917 roku, żołnierze Legionów Polskich ułożyli i śpiewali najdumniejszą pieśń Wojska Polskiego – „Pierwszą Brygadę”.
Żołnierze 4. Pułku Piechoty Legionów śpiewali „żeśmy stumanieni, nie wierząc nam, że chcieć to móc”. W tych słowach zawiera się cała historia Polski, etos oręża polskiego. Ze słów tych wynika, że dzięki woli i dumie zawsze Polska powstanie z kolan. Dzieje 4. Pułku Piechoty na przestrzeni ponad dwustu lat to najpiękniejsza lekcja dumy, odwagi i najlepsza egzemplifikacja tych słów „chcieć to móc”. Po latach można powiedzieć, że te kilka pokoleń żołnierzy 4. Pułku zwyciężyło, bo dziś Polska jest wolna i są spadkobiercy tamtej tradycji, są harcerze, są strzelcy, którzy chcą czerpać siłę z tamtych pokoleń – dodał.
Podczas oficjalnej części uroczystości na placu apelowym jednostki wręczono wyróżnienia i odznaczenia. P.o. Szefa UDSKiOR został uhonorowany pamiątkowym Pierścieniem „Czwartaków”. Wręczono również pamiątkowe odznaki za współpracę i działalność na rzecz Stowarzyszenia Żołnierzy i Sympatyków 4. Pułku w Kielcach.
Po Apelu Pamięci i salwie honorowej złożono wieńce i wiązanki kwiatów przed pomnikiem 4. Pułku i przed tablicą poświęconą żołnierzom 4. PP Legionów Wojska Polskiego zamordowanym przez NKWD w Katyniu, Charkowie, Twerze-Miednoje, Kijowie-Bykowni, Mińsku-Kuropatach i innych miejscach zagłady na terytorium byłego ZSRR.