W środę 16 grudnia br. Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk odwiedził Kombatantów z Województwa Świętokrzyskiego. Spotkania te po raz kolejny były świetną okazją nie tylko do złożenia świątecznych życzeń, ale także wsłuchania się w potrzeby podopiecznych Urzędu.

 

Wśród odwiedzonych znaleźli się Eugeniusz Tyszer, Janusz Siwek, Zdzisław Dobrut, Stanisław Markowicz, Zdzisław Kowalski. Szefowi UdSKiOR towarzyszył Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Poza opłatkiem poświęconym i ofiarowanym przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego Kombatanci otrzymali niezwykły podarunek – kartki świąteczne z życzeniami napisanymi przez przedszkolaków i uczniów z całej Polski przygotowanych w ramach akcji „Serce za odwagę”.

 

Wśród kombatantów dominowała zgodna opinia, że to właśnie te podarunki stanowią dla nich największą wartość. Jest to żywy dowód na to, że cały czas ktoś o nich pamięta i wyraża wdzięczność za ich zasługi dla ojczyzny. Zwłaszcza teraz, kiedy w dobie pandemii coraz bardziej doskwiera im samotność mają one wyjątkową wartość.