Kolejnym przystankiem na przedświątecznej trasie Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych jest województwo podkarpackie. Z kombatantami oraz działaczami opozycji antykomunistycznej z Rzeszowa, Łańcuta, Kolbuszowej, Przemyśla i Dębicy Jan Józef Kasprzyk wraz z wojewodą podkarpackim Ewą Leniart spotkał się 15 grudnia 2020 roku.

 

Świąteczny opłatek, bożonarodzeniowe życzenia i kartki, przygotowane specjalnie dla weteranów walk o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej przez przedszkolaków i uczniów z całej Polski w ramach objętej patronatem UdSKiOR akcji „Serce za odwagę” – tak wyglądały przedświąteczne wizyty Szefa Urzędu u podkarpackich kombatantów. Minister Kasprzyk odwiedził w ostatni wtorek Juliana Pawełka, Władysława Wróblewskiego, Józefa Lorenca, Leszka Włodka, Stanisława Wnorowskiego, Franciszka Batorego oraz Adama Kantora.

 

Co roku, na zaproszenie Jana Józefa Kasprzyka, kombatanci, osoby represjonowane oraz działacze opozycji w PRL brali udział w uroczystym spotkaniu opłatkowym w Warszawie. W tym roku, ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, zorganizowanie tradycyjnej wieczerzy kombatanckiej nie było możliwe. Szef UdSKiOR wyruszył zatem ze świąteczną wizytą do przedstawicieli środowisk kombatanckich z różnych regionów kraju.