Przedświąteczna atmosfera zawitała dziś do Kombatantów mieszkających na co dzień w Domu Pomocy Społeczne przy ulicy Dickensa 25 na warszawskiej Ochocie. Stało się to za sprawą Bożonarodzeniowego spotkania zorganizowanego przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

 

Dzisiejsze spotkanie to okazja, żeby Państwu podziękować za wspaniałe życie pełne cierpienia, trudu, walki o Niepodległą Polskę. Dzięki temu, że Państwo w czasie swojej młodości potrafili dać z siebie wszystko, potrafili poświęcić szczęście własne i swoich rodzin możemy spotykać się dzisiaj na progu XXI wieku w wolnej Polsce. Nie byłoby tej wolności, gdyby nie Państwa postawa i za to pragnę bardzo serdecznie Państwu podziękować.  powiedział organizator dzisiejszego spotkania Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

 

Świąteczne spotkanie nie ograniczyło się jedynie do wspólnego posiłku i śpiewania kolęd. Był to również czas indywidualnych rozmów, wspomnień z przeszłości i mówieniu o swoich codziennych potrzebach. Szef UdSKiOR odwiedził także w pokojach tych Kombatantów, którzy ze względu na swój stan zdrowia nie byli w stanie przybyć na spotkanie.