W piątek, 13 grudnia br., Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk udał się do Szczecina, by upamiętnić ofiary wprowadzonego 38 lat temu stanu wojennego i uhonorować zasłużonych działaczy opozycji antykomunistycznej medalami „Pro Patria”.

W siedzibie Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Warszawie odbyło się dziś, 12 grudnia br., posiedzenie plenarne władz organizacji, w którym udział wziął Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

W środę, 11 grudnia br. w Warszawie odbyły się uroczystości upamiętniające 25. rocznicę śmierci gen. Stanisława Maczka. W obchodach wziął udział Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk wraz z synem gen. Stanisława Maczka prof. Andrzejem Maczkiem i ostatnimi żyjącymi "Maczkowcami".

We wtorek, 10 grudnia br, w siedzibie warszawskiego okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej odbyło się spotkanie opłatkowe z kombatantami AK. Jak co roku, na wspólne podzielenie się opłatkiem przybył Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

W sercu warszawskiej Ochoty – na placu im. Gabriela Narutowicza odbyły się dziś obchody 97. rocznicy wyboru patrona placu na Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Udział w nich wziął Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

W niedzielę, 8 grudnia br., w Krakowie odbyły się uroczystości upamiętniające 152. rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego z udziałem Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka.

W czwartek, 5 grudnia br., uczczono 152. rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość zainaugurowała ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. W ceremonii wziął udział Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

W środę, 4 grudnia br., w siedzibie Centralnej Biblioteki Wojskowej odbyła się premiera książki Martina Williamsa „Z Warszawy do Rzymu. Szlak bojowy Armii Generała Andersa”.

 

3 grudnia 2019 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia not identyfikacyjnych członkom rodzin 16 ofiar komunistycznego aparatu terroru odnalezionych i zidentyfikowanych przez Biuro Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej.

W piątek 29 listopada br., na Cmentarzu Powstańców Listopadowych w Kopnej Górze odbyły się uroczystości upamiętniające 189. rocznicę wybuchu zrywu niepodległościowego, w których uczestniczyli m.in. premier Mateusz Morawiecki, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Kasprzyk, minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, parlamentarzyści, samorządowcy, kombatanci, żołnierze i funkcjonariusze służb mundurowych, harcerze oraz okoliczni mieszkańcy.