W piątek, 15.03 br. w Dobromierzu w województwie świętokrzyskim odbyło się I Forum Oświatowe „Murawy dobromierskie”. Wziął w nim udział Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Dziś, 14 marca 2019 roku na warszawskim Cmentarzu na Służewie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Barbary Piotrowskiej-Dubik. W ostatnim pożegnaniu zmarłej uczestniczył Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

W niedzielę, 10 marca 2019 r. Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Fundacja „Łączka” zorganizowali w Warszawie uroczystości w hołdzie Żołnierzowi Niezłomnemu mjr. Hieronimowi Dekutowskiemu ps. „Zapora” w 70. rocznicę Jego śmierci.

7 marca br. minęło dokładnie 100 lat od śmierci Leopolda Lisa–Kuli – członka organizacji „Strzelec”, legionisty, kawalera Orderu Virtuti Militari. Obchody rocznicy Jego śmierci, nad którymi Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, połączone z uroczystością złożenia Przyrzeczenia Strzeleckiego przez Orlęta" ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” odbyły się w Rzeszowie.

4 marca br. odbyły się w Rzymie uroczyste obchody upamiętniające 40. rocznicę śmierci Kazimierza Papée - Ambasadora RP przy Stolicy Apostolskiej (1939-1972), przedstawiciela polskiego rządu na uchodźstwie. 

1 marca 2019 roku po raz 9 – ty obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W całej Polsce odbywały się uroczystości upamiętniające działaczy podziemia niepodległościowego. Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk brał udział w obchodach organizowanych w Warszawie.

W 75. rocznicę zbrodni dokonanej na ludności polskiej w Hucie Pieniackiej, 28 lutego 2019 roku w Warszawie odbyły się uroczystości państwowe upamiętniające pomordowane ofiary.

Przed willą „Jasny Dom” na warszawskich Włochach, w dawnej siedzibie Zarządu Głównego Informacji Naczelnego Dowództwa Ludowego Wojska Polskiego, 27 lutego 2019 roku uczczono ofiary represji komunistycznych.

23 lutego br. w Bazylice Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie została odprawiona uroczysta Msza święta w intencji ofiar mordu w Hucie Pieniackiej. W ten sposób Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Bartosz Cichocki, przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP we Lwowie, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także rodziny ofiar zagłady oraz Polacy mieszkający na Ukrainie rozpoczęli obchody 75. rocznicy zbrodni dokonanej przez ukraińskich nacjonalistów na ludności polskiej w Hucie Pieniackiej.

20 lutego 2019 roku w Dowództwie Garnizonu Warszawa  Szef Urzędu do Spraw Kombatantów Jan Józef Kasprzyk, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek, Dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb i Rektor Akademii Sztuki Wojennej gen. bryg. Ryszard Parafianowicz w obecności warszawskiej młodzieży dokonali uroczystego otwarcia wystawy pt. "Polski gen wolności. 150 lat walk o Niepodległość", którą przygotował Oddział IPN w Szczecinie.